Повне рівноправ’я вже близько: в Україні стрімко скорочується розрив в оплаті жіночої та чоловічої праці
Повне рівноправ’я вже близько: в Україні стрімко скорочується розрив в оплаті жіночої та чоловічої праці
18-19 жовтня 2022 року відбувся саміт 83-ї сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. На ньому виступила Тетяна Бережна, яка є заступником міністра економіки нашої країни. Вона дуже переймалася проблемою розриву між оплатою чоловічої та жіночої праці ще з 2019 року. І зараз вона висловила свої думки про це перед європейською публікою.
Але виявилось, що не все так погано. Адже минулого місяця міністерство економіки провело власне дослідження, і виявилося, що за останні кілька років розрив між оплатою жіночої та чоловічої праці в рази скоротився.
Нові дані
Динаміка скорочення в оплаті роботи чоловіків та жінок — цілком позитивна. І рівень гендерної нерівності у плані праці стрімко скорочується. Наприклад, виявилося, що позаминулого року він зменшився на 20%, у 2021 — ще на 19%, а цього року на 11%.
До речі, Україна ще у 2020 стала партнером міжнародної організації «Партнерство Біарріц». І тепер, у рамках цієї ініціативи, необхідно лише підкоригувати законодавчі норми щодо утвердження гендерної рівності. Уряд уже запропонував кілька рішень, які у цьому допоможуть.
Наприклад, у новій редакції ЗУ «Про працю» зазначено, що трудові відносини мають будуватися на рівній оплаті праці, цінностях працівників, незалежно від їхньої статі та недопущенні навіть мінімальної дискримінації. Інакше роботодавець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.
Звісно, вищезгадані цифри — ще не зовсім норма, якщо порівнювати їх зі статистикою країн ЄС. Але вони вже доводять, що жодної трудової дискримінації, а також дефіциту праці та кадрів на ринку України немає. І, попри війну, економічна ситуація у нас — більш-менш контрольована.