Повне рівноправ’я вже близько: в Україні стрімко скорочується розрив в оплаті жіночої та чоловічої праці

Повне рівноправ’я вже близько: в Україні стрімко скорочується розрив в оплаті жіночої та чоловічої праці

 

18-19 жовтня 2022 року відбувся саміт 83-ї сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. На ньому виступила Тетяна Бережна, яка є заступником міністра економіки нашої країни. Вона дуже переймалася проблемою розриву між оплатою чоловічої та жіночої праці ще з 2019 року. І зараз вона висловила свої думки про це перед європейською публікою. 

 

Але виявилось, що не все так погано. Адже минулого місяця міністерство економіки провело власне дослідження, і виявилося, що за останні кілька років розрив між оплатою жіночої та чоловічої праці в рази скоротився. 

Нові дані 

Динаміка скорочення в оплаті роботи чоловіків та жінок — цілком позитивна. І рівень гендерної нерівності у плані праці стрімко скорочується. Наприклад, виявилося, що позаминулого року він зменшився на 20%, у 2021 — ще на 19%, а цього року на 11%. 

 

До речі, Україна ще у 2020 стала партнером міжнародної організації «Партнерство Біарріц». І тепер, у рамках цієї ініціативи, необхідно лише підкоригувати законодавчі норми щодо утвердження гендерної рівності. Уряд уже запропонував кілька рішень, які у цьому допоможуть.

 

Наприклад, у новій редакції ЗУ «Про працю» зазначено, що трудові відносини мають будуватися на рівній оплаті праці, цінностях працівників, незалежно від їхньої статі та недопущенні навіть мінімальної дискримінації. Інакше роботодавець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. 

 

Звісно, ​​вищезгадані цифри — ще не зовсім норма, якщо порівнювати їх зі статистикою країн ЄС. Але вони вже доводять, що жодної трудової дискримінації, а також дефіциту праці та кадрів на ринку України немає. І, попри війну, економічна ситуація у нас — більш-менш контрольована.  

Категорії новин

Нові новини у тебе на пошті

Останні додані підробітки

Забрати та відправити документи поштою,

250 грн

Потрібно забирати документи з офісу в центрі міста та відправляти їх «Новою Поштою». Усі витрати на доставку покриваються замовником. Після відправки необхідно сфотографувати квитанцію та надіслати її у месенджер.

Детальніше
Няні

08.03.2025 - 08.03.2025

Посидіти з дитиною,

750 грн

Потрібно доглянути за активною дитиною 4 років. Грати, почитати книжку, погодувати. Весь час вдома, нікуди йти не треба. Мама поруч, але зайнята роботою.

Детальніше

Інші новини з цієї категорії

Шестиденний робочий тиждень: бути чи не бути?

Наприкінці 2022 року до Верховної Ради України буде внесено законопроєкт про те, щоб суттєво переписати діючий КЗпП. У його тексті між рядками зазначено збільшення робочого тижня до 6 днів.

ТОП-9 сфер, яким постійно потрібні співробітники

На українському ринку праці зараз непросто. Адже повномасштабна війна внесла свої корективи, які негативно впливають на економіку.

Ракетні обстріли, котрі викликали перебої з електроенергією призвели до зниження активності ринку праці

Листопад був дуже непростим не тільки для побуту простих людей, а й для економічної сфери (втім, як і останні 9 місяців).

У березні на ринку праці України зросла кількість вакансій та розмір зарплат

За останніми дослідженнями, проведеними Міністерством Зайнятості, у березні український ринок праці показав приріст на 14% стосовно лютого 2023 року та 20% до березня 2022 року.

Український бюджет втрачає 100 мільярдів гривень щороку через незареєстрованих працівників

Нещодавно Державна служба з праці та зайнятості опублікувала нові дані щодо ринку працевлаштування України.

В Україні зріс попит на робітничі спеціальності

Згідно з останніми даними, через воєнний час ринок праці України зазнає серйозних змін. Виявляється, що зараз у центрі уваги перебувають робітничі спеціальності.

Хто в IT сфері може отримувати понад 50000 грн щомісячно без спеціальної освіти?

Чи можна влаштуватися у сфері IT без технічної чи профільної освіти? Звичайно так! Головне, мати талант і бажання вчитися.

Нові закони для виходу на пенсію: хто може піти «на відпочинок» у 60 років, а хто — ні

Нещодавно в Україні змінилися правила виходу на пенсію. Тепер не кожен, хто досягнув віку 60 років, зможе вийти на пенсію.

Якщо у вас немає вищої освіти: хто може отримати в Україні від 30000 грн без диплома

Зарплата понад 30000 гривень — це багато навіть для людей, які закінчили університет, а то й декілька.

Нові методи вербування торгівців людьми: важливі правила безпеки при пошуку роботи

Щорічно торгівля людьми набирає нових обертів. Цю «нішу» можна порівняти за прибутковістю з поширенням зброї чи наркотиків. У даний сумнівний бізнес залучають все більше жертв.