В Україні зріс попит на робітничі спеціальності

Згідно з останніми даними, через воєнний час ринок праці України зазнає серйозних змін. Виявляється, що зараз у центрі уваги перебувають робітничі спеціальності.

 

За численними джерелами, попит на такі професії як електрик, сантехнік, зварювальник останнім часом зростає швидко і досить стабільно. Аналітики відзначають кілька чинників, що впливають на цей тренд.

Чому зростає попит на робітничі спеціальності?

Згідно зі звітами Міністерства інфраструктури України, найбільше за підвищення попиту на робочі спеціальності відповідає збільшення кількості державних інфраструктурних проєктів. Йдеться про будівництво доріг, мостів, залізниць та інших об'єктів. Протягом останніх кількох років у країні реалізується низка масштабних подібних замовлень. А зараз — особливо, адже саме за допомогою працівників робітничих спеціальностей відбудовується зруйнована під час війни інфраструктура. Тому зараз створюються додаткові робочі місця та саме цим підвищується попит на кваліфікованих майстрів.

 

Ще один фактор, що впливає на зростання популярності робочих спеціальностей — збільшення обсягу виробництва в деяких галузях промисловості. Наприклад, згідно зі звітами Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, у 2022 році виробництво металургійної продукції в країні збільшилося на 7% порівняно з 2021-м.

 

Згідно зі звітом Державної служби статистики України, за останній рік кількість робочих місць у секторі будівництва та ремонту зросла на 10%, а у виробничому — на 8%. Це свідчить про динамічний розвиток цих галузей.

 

Також, за останніми дослідженнями, збільшення попиту на робітничі спеціальності пов'язане із внутрішніми тенденціями на ринку праці України. В умовах обмеженої міграції робочої сили за кордон, багато компаній та підприємств стикаються з дефіцитом кваліфікованих робітників. У зв'язку з цим вони активно шукають місцевих фахівців.

 

Але й молодь зараз також виявляє підвищений інтерес до професій, пов'язаних із ручною працею. Виявляється, що в умовах швидко мінливого ринку та зростаючих можливостей самозайнятості, багато молодих людей обирають саме цю нішу. Вона забезпечує стабільний та гідний заробіток, а також можливість реалізувати свої творчі навички та вміння.

 

Категорії новин

Останні додані завданя

Допомога з придбанням шиншили та доглядом,

400 грн

Шукаю людину, яка зможе допомогти з придбанням шиншили, підказати, де краще купити, що саме потрібно для утримання, який корм обрати. Також потрібно пояснити, як правильно прибирати клітку й доглядати. Сам у цьому не розуміюсь, тому потрібна проста й зрозуміла допомога. Все можна онлайн.

Детальніше
Доставка документів

(не задано) - 20.07.2025

Доставка документів по Києву,

400 грн

Потрібно доставити комплект документів з одного району Києва в інший. Документи в конверті, об’єм невеликий. Бажано акуратно передати особисто в руки та отримати підтвердження про вручення. Адреси будуть надані після погодження.

Детальніше

Нові події, повідомлення та завдання у тебе в телеграмі!

Інші новини з цієї категорії

Шестиденний робочий тиждень: бути чи не бути?

Наприкінці 2022 року до Верховної Ради України буде внесено законопроєкт про те, щоб суттєво переписати діючий КЗпП. У його тексті між рядками зазначено збільшення робочого тижня до 6 днів.

ТОП-9 сфер, яким постійно потрібні співробітники

На українському ринку праці зараз непросто. Адже повномасштабна війна внесла свої корективи, які негативно впливають на економіку.

Ракетні обстріли, котрі викликали перебої з електроенергією призвели до зниження активності ринку праці

Листопад був дуже непростим не тільки для побуту простих людей, а й для економічної сфери (втім, як і останні 9 місяців).

У березні на ринку праці України зросла кількість вакансій та розмір зарплат

За останніми дослідженнями, проведеними Міністерством Зайнятості, у березні український ринок праці показав приріст на 14% стосовно лютого 2023 року та 20% до березня 2022 року.

Український бюджет втрачає 100 мільярдів гривень щороку через незареєстрованих працівників

Нещодавно Державна служба з праці та зайнятості опублікувала нові дані щодо ринку працевлаштування України.

Хто в IT сфері може отримувати понад 50000 грн щомісячно без спеціальної освіти?

Чи можна влаштуватися у сфері IT без технічної чи профільної освіти? Звичайно так! Головне, мати талант і бажання вчитися.

Нові закони для виходу на пенсію: хто може піти «на відпочинок» у 60 років, а хто — ні

Нещодавно в Україні змінилися правила виходу на пенсію. Тепер не кожен, хто досягнув віку 60 років, зможе вийти на пенсію.

Якщо у вас немає вищої освіти: хто може отримати в Україні від 30000 грн без диплома

Зарплата понад 30000 гривень — це багато навіть для людей, які закінчили університет, а то й декілька.

Нові методи вербування торгівців людьми: важливі правила безпеки при пошуку роботи

Щорічно торгівля людьми набирає нових обертів. Цю «нішу» можна порівняти за прибутковістю з поширенням зброї чи наркотиків. У даний сумнівний бізнес залучають все більше жертв.