Європейські компанії мають оприлюднити розмір зарплати працівників

Як відомо, у Європі зараз триває активна боротьба зі статевою дискримінацією. І щоб жінки були впевнені в тому, що отримують таку ж заробітну плату як чоловіки, компанії повинні оприлюднювати її розмір.

 

30 березня такий законопроєкт було ухвалено Парламентом Європейського Союзу. Тобто тепер тримати розмір зарплати співробітників у таємниці категорично забороняється.

 

Рішення було ухвалено після досліджень, проведених у лютому поточного року. Виявилося, що хоча в договорах Європейського Союзу закріплено право на однакову оплату праці, жінки досі одержують в середньому на 13% менше грошей, ніж чоловіки. У Латвії, наприклад, розрив між заробітними платами становить цілих 22%. З цього випливає і розмір пенсії. Саме тому європейські депутати вирішили зобов'язати місцеві компанії розкривати зарплати співробітників, щоб усі були впевнені у їхній рівності.

 

У законопроєкті зазначено, що дуже довго економіка всього світу була побудована лише на чоловіках, адже жінок просто не допускали до певних професій та керівних посад. Зараз такого не повинно бути. Тому треба із цим боротися.

Що пропонує новий закон?

У законодавчому документі зазначена не лише необхідність розкривати заробітні плати, а й:

 

  • гендерно-нейтральна назва посад;

  • вказівка діапазону заробітної плати для кожної посади;

  • заборона на запитання щодо попередньої зарплати кандидата на співбесіді.

 

Також усі фірми зі 100 і більше співробітниками мають звітувати перед Європарламентом та податковими органами про зарплату найнятих працівників. І різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками не повинна перевищувати 5%. Інакше керівництво має заплатити штраф і компенсацію жінкам, чия зарплата менша. Також кожна держава Європейського Союзу наразі розробляє норми покарань для роботодавців, які порушуватимуть правила.

 

За словами депутатів, цей закон має чітко вказати на те, що в Європейському Союзі хочуть повністю викорінити гендерну нерівність. І, якщо раніше жіноча праця недооцінювалася, зараз цього не повинно бути. У компаній із країн Європейського Союзу є 3 роки на те, щоб почати відповідати цьому законопроєкту.

 

І, до речі, за основу закону було взяти документ, не так давно ухвалений в Австралії.

Чи є гендерна рівність в Україні?

У довоєнний час розрив оплати жіночої та чоловічої праці різнився практично на 20%. За результатами 2022 року чоловіки заробляли на рік приблизно на 6000 доларів більше, ніж жінки. Але, у будь-якому випадку, з 2015 року цей розрив скоротився практично на 8%.

 

А зараз Міністерство Економіки розробило спеціальний законопроєкт, який має повністю прибрати дискримінацію за статевою ознакою. Якщо роботодавець висуватиме вимоги щодо статі, віросповідання, віку, кольору шкіри, він повинен буде сплатити до держбюджету 10 мінімальних зарплат.

 

Категорії новин

Нові новини у тебе на пошті

Останні додані підробітки

Приготування тортів

(не задано) - (не задано)

Шукаю кондитера в Харкові для замовлення торта,

1800 грн

Хочу замовити торт ручної роботи — на день народження. Орієнтовна вага 2–2,5 кг, бісквіт, крем, начинку обговоримо. Є свої побажання щодо декору. Бажано з досвідом і прикладами робіт.

Детальніше
Вантажоперевезення

(не задано) - (не задано)

Потрібне вантажне авто для перевезення меблів,

250 грн

Потрібно перевезти меблі (шафа, диван, кілька коробок) з однієї адреси на іншу в межах міста. Все готове до навантаження. Бажано авто з водієм, допомога з навантаженням – плюсом.

Детальніше

Інші новини з цієї категорії

Як не потрапити на гачок шахраїв під час пошуку роботи: поширені афери та способи захисту від зловмисників

Червоні прапорці у вакансіях та роботодавцях ➡️ Топ схем, які використовують зловмисники ➡️ Як убезпечити себе від шахрайства ⬇️

Ісландія перейшла на 4-денний робочий тиждень: спостерігаються небувалі темпи росту продуктивності та рівня щастя людей

Як вплинуло на людей та економіку скорочення робочого тижня 💥 Результати 4-денного робочого тижня у цифрах та відгуках ✅ Практика скороченого графіку роботи поширюється країнами Європи

Підвищення за присутність в офісі: 7 з 10 британських керівників віддають перевагу працівникам, які сидять на роботі, а не тим, хто ефективно працює

Більша частина керівників готові підвищити підлеглого просто тому що він ходить в офіс 👉 73% працівників заявляють, що працюють продуктивніше за вільного графіка 👉 Чому так відбувається 👇

“Хто стресує — той не працює” або невдалий піар-хід компанії “YesMadam”

“YesMadam” звільнили співробітників, що зізналися у стресі на роботі 👉 Реальний випадок чи невдалий піар 👉 Наслідки для компанії та реакція соцмереж 👇